Kantrybės mokytoja

Dr. Bacho žiedų terapijos sistemoje kiekvienas žiedas atitinka tam tikrą žmogišką emociją.

Rūta Lenkauskienė

8/7/20213 min read

bacho ziedu terapija kantrybe nekantrumas
bacho ziedu terapija kantrybe nekantrumas

Po 1936 metų, pastebėjimus apie BITINĖS SPRIGĖS (angl.Impatiens) asmenybę ir tolimesnes studijas tęsė dr.Bacho pasekėjai, kurie patvirtino aukščiau paminėtus teiginius.

Norėdami pamatyti pilną paveikslą turime įtraukti dvi sudedamąsias dalis, viena - žmogaus stebėjimas, o kita - augalo stebėjimas. Pastaroji dalis dažnai yra pamirštama ar ignoruojama, tačiau ji yra labai svarbi, jei norime suvokti dr.Bacho žiedų terapijos sistemos esmę.

Bitinės sprigės auga ir Lietuvoje. Straipsnio autorė Juodkrantėje .

Beveik dešimtmetį tyrinėju dr.Bacho žiedų terapijos principus, todėl nuolat kildavo klausimas: "Kodėl tam tikro augalo žiedas buvo parinktas būtent tai emocijai?"

Visus tuos metus, ieškodama atsakymų, priartėjau prie šaltinių , kuriuose radau išsamų aprašymą kelio, kurį nukeliavo Edvardas Bachas, klausydamasis savo kūno skausmo ir aiškindamasis, kokia yra to skausmo priežastis. Išstudijavusi daugelį šaltinių suvokiau posakio "kiekvieno žiedo esencija buvo atrasta, einant asmeninės kančios keliu" prasmę.

Nora Vyks (N.Weeks), E.Bacho bendražygė, prisimena, kad 1935 metais, rašydamas ese apie skausmą, jis į svarbiausią vietą iškėlė priežasties išsiaiškinimą: "Aš privalau sužinoti, kas iš tikrųjų yra skausmas, kad galėčiau suprasti, kaip kenčia ligoniai. Kaip armijos vadas turi sukaupti specialių žinių, kad galėtų vadovauti mūšiui, taip gydytojas turi savimi pajausti ligonio kančią."

E.Bacho "specialios žinios" buvo jo fizinis ir emocinis skausmas. Jis ieškojo gydomojo augalo, kad galėtų išmėginti pats su savimi ir patirti gydomąjį poveikį. Jo paieškos , kas galėtų palengvinti jo skausmą atvedė į pirmąjį sistemos augalą, tai - BITINĖ SPRIGĖ (angl. IMPATIENS, lot. Impatiens glandulifera) kilusi iš Himalajų, tačiau dėl žmogaus veiklos, atkeliavusi ir į Europą.

Iš dr.Bacho užrašų apie IMPATIENS:
  • 1930 "Some New Remedies and Some New uses": Naudojama, kai yra aštrus, nervinio pobūdžio skausmas, suteikia ne vien greitą palengvėjimą, bet daugeliu atveju turi ilgalaikį poveikį nervų sistemai. Pacientai pasakoja, kad taip pat pagerėja jų psichinė būsena, praeina baimės ir depresyvios būsenos, jaučiamas "prašviesėjimas mąstyme. Tarp sėkmingų atvejų paminėtini: intensyvus galvos, išijo (stuburo nervo) skausmas, įvairūs neuralginiai skausmai ir aštrus skausmas, susijęs su piktybiniais augliais.

  • 1930 "Some Fundamental Consideratiosn of Disease and Cure": ENTUZIASTAS, esencija skiriama, jei yra labai aštrus skausmas, nesvarbu kokia jo priežastis, svarbiau skausmo intensyvumas ir stiprumas. Kai kuriais atvejais nuramina tada, kai morfijus nepadeda. Naudinga tiems žmonėms, kurie labai stengiasi įveikti kliūtį savo kelyje ir labai bijo pralaimėti. Esencija suteikia taikos su savimi ir ramybės jausmą, ženklų mentalinį pakilimą.

  • 1932 "Free Thyself": ATLEIDIMAS. Ar esi vienas iš tų, kurie giliai savyje vis dar užčiuopia žiaurumo pėdsaką? Kai jus talžo ar persekioja sunku sutramdyti pagiežą ir pyktį? Ar vis dar naudojate jėgą, kad priverstumėte kitą būti jūsų bendraminčiu? Ar esate NEKANTRUS ir ta savybė pasireiškia žiaurumu? Ar jūsų prigimtyje yra užsilikusių inkvizitoriaus pėdsakų? Jeigu taip yra, tai jūsų kelias - siekti išskirtinio švelnumo ar atlaidumo -tai jums gali suteikti šviesiai violetiniais žiedais pasipuošusi gėlė (Impatiens).

  • 1934 "The Twelve Healers and Four Helpers": NEPAKANTUMAS, nekantrumas su savimi ir kitais, kai norisi pagreitinti reikalus, kai norisi viską padaryti akimirksniu ir gauti greitą rezultatą, kai jaučiamas SUSIERZINIMAS dėl smulkmenų, dėl dalykų, kurių negali pakeisti, nemokėjimas išlaukti. Bitinė sprigė ypač tinka sveikimo po ligos periodu, kai norima greito pasveikimo, neatsižvelgiant į gamtinius dėsnius.

  • 1936 "The Twelve Healers and Other Remedies": NEKANTRUMAS. Tinka tiems, kurie žaibiškai mąsto ir nori, kad viskas būtų atlikta akimirksniu, be jokio delsimo. Jeigu suserga, tai nerimauja, jei akimirksniu nepasveiksta. Nepakenčia už save lėtesniu žmonių, paaiškinimas jiems yra laiko švaistymas, todėl dažnai renkasi visus darbus nudirbti patys.