Kas būtų jeigu?

Gelbėtojo buteliukas (angl. Rescue Remedy)- tai pirmas žingsnis, kuris sujungia žmones

Rūta Lenkauskienė

8/8/20223 min read

Kas būtų, jeigu dr. Bachas nebūtų sumaišęs penkių žiedų mišinio? Gelbėtojo buteliukas (angl.Rescue remedy) - pirmasis žingsnis, kuris sujungia žmones. Taip nutiko ir šių eilučių autorei, kai prieš dešimtmetį, prireikė pagalbos. Tada, vienos bičiulės klausimas, ar aš girdėjusi apie dr.Bacho žiedų terapiją, pakeitė mano gyvenimą. Nors tuo metu mano žinojimas buvo miglotas, tačiau, gavusi "Rescue remedy" buteliuką, aš pradėjau savęs pažinimo ir gydymo kelionę bei susigrąžinau emocinę ramybę. Tačiau gavau daug klausimų ir, ieškodama į juos atsakymų, pasiekiau patį Šaltinį - Didžiąją Britaniją, dr.Bacho žiedų terapijos gimtinę, kurioje pažinau ištikimus šiai filosofijai mokytojus, Edvardo Bacho žiedų terapijos puoselėtojus.

Dažniausiai žmonės susidomi Bacho žiedų terapija, kai juos ištinka krizė. Gelbėtojo buteliukas - tai vilties laiškas, nusiųstas žmogui, kuris kenčia. Visada yra viltis, kuri suteikia galios pradėti pokytį gyvenime. Gelbėtojo buteliukas nuplėšia apsauginę "nejautros plėvelę", kurią lyg pleistrą, žmogus užsiklijuoją ant emocinės žaizdos. O jeigu per visą gyvenimą kaupta ir sluoksniais klijuota "nejautros plėvelė", lyg svogūno lukštai, sandariai gaubia tikrąją žmogaus esmę?

"Svogūno lupimas" - tai sąmoningumo žadinimo procesas, kuris labai retai būna malonus. Kaip ir lupant svogūną, procesą dažnai lydi ašaros. Tačiau tai yra Naujo Kelio, pavadinto "Išsigydyk pats. Tikrosios ligų priežastys" pradžia. Šis kelias veda į platesnius savęs atradimo ir pažinimo tolius.

Tačiau Gelbėtojo buteliukas nėra panacėja. Deja, geriausius rezultatus pasiekti galima tik prisiėmus atsakomybę už savo sveikatą ir laimės būseną, nes, kaip rašė Edvardas Bachas, "apie jūsų sveikatą galima spręsti pagal tai, ar esate laimingi". Yra dar 38 laukinių žiedų energijos, saugiai laukiančios trisdešimt aštuoniuose mažuose buteliukuose. Kiekvienas buteliukas - skirtingo augalo žiedas, dovanojantis savo aukštas vibracijas kilniausiu - gydymo tikslu.

Ši grandinėlė gali padėti surasti Savo Kelią į vidinę ramybę per emocijų atpažinimą ir priėmimą:

  • Gelbėtojo buteliukas - Naudojimas pagal poreikį - Kitų esencijų tyrinėjimas - Savijautos stebėjimas - Edukacija.

Kiekvienas augalas dr.Bacho terapijoje yra lyg archetipas (nevalingas mąstymo ir veiksmų modelis). Pažindami kiekvieną augalą, kaip savo charakterio savybę ar laikiną nuotaikos būseną, kiekvienas žmogus gali pažvelgti į savo šešėlinę pusę iš šalies, surasti būdus ir kelius, kaip neigiamą būseną perkeisti į šviesią ir teikiančią gėrį savybę.

Dalinuosi asmenines transformacijas patyrusios, 2021 - 2022 metų "lokės" atsiliepimais apie patirtus pokyčius.

susiliejusi su gamta
susiliejusi su gamta

Fotografija: Kristina Jasudaitė

"Viso žaidimo eiga buvo tarsi kelionė per emocines būsenas, kurias aktyvino ir iškeldavo įvairūs gyvenimo iššūkiai. Atėjau į žaidimą, nes mano siela norėjo pažinti aktyvias emocines būsenas, harmoniją ir dermę su Visata, širdimi, norėjau išmokti išlaikyti ir išsaugoti vidinę šviesą, išmokti besąlygiškai mylėti. Įvykių ir veiklų gausoje buvo nelengva laikytis džiaugsmingos disciplinos, neatsilikti nuo tvarkaraščio ir tai kartais keldavo įtampą, tačiau padėdavo savyje atpažinti be galo daug Ąžuolo savybių. Griežtas auklėjimas ir nepasitikėjimas suformavo Pušiai būdingą kaltės emociją, kuri sužadina perfekcionizmą, o šis kyla iš baimės nesuklysti ir nenuvilti kitų. Visu vidumi jaučiu, kad tikrasis mano sielos troškimas – panirti į Plunksnalapės griovenės būseną, į savo saugų burbulą ir laikyti visus per atstumą ir taip išlaikyti savo vidinę laisvę.Vienišumas manęs nebaugina, jis mane gydo, tačiau šiuo metu siela mokosi savo pamokas per tarnystę kitiems Kartais aš įkrentu į Valgomojo kaštainio būseną, kai dingsta visiškas pasitikėjimas savimi, išgyvenu „tamsiausią sielos naktį“, tada aš suprantu, kad man to reikia jog prisiminčiau ko čia atėjau - mokytis besąlygiškai mylėti ir eiti širdies keliu. Ačiū už visus gautus įrankius, už supažindinimą su esencijomis, man jos padėjo giliau išjausti augalų vibracijas. Ačiū už gilesnę analizę bei kitokį požiūrį į augalus, kaip atskirų komponentų visumą. Ačiū už Lokę - gilesnę asmenybės analizę. O pats didžiausias dėkingumas trykšta už apjungimą. Kai aš ir augalas yra viena vibracija, mes išgyvename tas pačias emocines būsenas, tik mūsų egzistencinė išraiška yra skirtinga. Žmogaus dvasią užvaldo materializmo tamsa, jis bėga, slepiasi, dangstosi, o augalas atsiduoda Visatos vedimui, pasitiki. Tik grįždamas į vienį su augalu, žmogus gebės išlikti. Labai noriu padėkoti sau, už šią kelionę, kad neapsisukau, kai kopdama į kalną sutikau begales kliūčių, kad aistra, ryžtas, žingeidumas ir tikėjimas vedė Meilės link. Dėkoju sau už atvirumą, leidimą sau būti netobula, tai išlaisvino mane. Jaučiu, kad išnarpliojau daug amžių besitęsiantį krizinių santykių mazgą."

Asmeninių transformacijų žaidimo "38 Lokio žingsniai" dalyvė Aistė